Merhaba Yeğen
Foruma hoş geldin. Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Anti SEO Nedir,Nasıl Tespit Edilir?

  • Merhaba yeğen, sitemizde T.C. kurallarına uygun olmayan paylaşım yapmak, kesinlikle yasaktır! (Türk yapımı tema, script vb.)

    -Dayı

SkippeR

Yeğen
Katılım
16 Şub 2019
Mesajlar
39
Tepkime puanı
27
Anti SEO Nedir,Nasıl Tespit Edilir?
Son zamanlarda birçok sektörde karşılaşan Anti SEO hakkında bu makaleyi hazırlamak için uzun araştırmalar yaptım. Aynı zamanda geçmişte yaşadığımız kişisel deneyimleri ve bilgileri bu makale ile birlikte siz değerli okurlarımıza paylaşıyoruz.

Öncelikle, Anti SEO yapmanın zor ve riskli bir uğraş olduğunu söylemek zorundayım. Çünkü kimin bu işi yaptığını tespit etmek zor olmayacak. Elbette bu konuda iyi bir araştırma ve analiz yapmalısınız. Makalenin geri kalanında, Anti Seo'yu tespit etmek, üzerinizde Anti SEO kimin olduğunu bulmak ve kendinizi Anti SEO'ya ve diğer önemli ayrıntılara karşı korumaktan bahsedeceğiz.

Anti SEO Nasıl Algılanır?
Web siteniz beklenmedik bir şekilde düşüyorsa, kötü rakipler tarafından yapılan düşmelerin arkasında Anti SEO olabilir. Bunu kontrol etmenin en iyi ve en kolay yolu, web sitenizi opensiteexporer.org adresinde sorgulamak ve metin sonuçlarına bakmaktır. Anahtar kelimeler web sitenizi içermiyorsa veya sonuçlarda etik veya kısır anahtar kelimeler bile içermiyorsa, bunlar Anti SEO belirtileridir.

Ayrıca sonuçları hızlıca ekrana getirebilen web yöneticisi araçlarını da kullanmanızı öneririm. Web sitenize gelen linkler hakkında webmaster araçları> web siteniz> Web sitenize gelen linkler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Verilerinizin nasıl bağlanacağı konusuyla ilgili ayrıntıları görüntülediğinizde, web sitenize hangi anahtar kelimelerin geldiğini gösteren tüm bağlantıları görebilir ve bu anahtar kelimeleri herhangi bir arama motorunda arayabilir ve Hacklink web sitelerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, çoğu bağlantı sağlayıcılar konusundaki ayrıntıları görüntüleyerek garip bilinmeyen web sitelerinden Anti SEO’lara erişebilirsiniz.

Anti SEO'yu Kim Yapar,Bunu Nasıl Tespit Ederiz?
Anti SEO kimin yaptığını tespit ederken sorunu çözebilirsiniz aslında kimin yaptığını algılamanın birkaç yolu var. Web sitenize verilen hacklinlere dikkat etmek zorundasınız, sizi şaşırtmak için başka bir sahte web sitesi olacaktır. Kötü niyetli anahtar kelimelerdeki web sitenize link eklerken, bu web sitesinin sahibinin size Anti SEO yaptığını düşündüğünüzden emin olmak için başka bir web sitesine başka bir faydalı anahtar kelime daha ekleyecektir. Bu bir hedef saptırma numarasıdır. Bu basit numaraya kanmayın. Kimse Anti SEO yapacak kadar aptal değil, aynı zamanda aynı yere kendi sitesini ekler.

Muhtemelen size antiseo kim yaparsa, rakiplerini aynı yere ekleyebilir. Sektörel ile karşı karşıyaysanız, SEO’nun bu sayfalarda kimin çalıştığını bulmaya çalışın. Örneğin: “x ürünü” adlı ürün için aynı link kaynağındaki hasım yani rakip bir web sayfasına hacklink varsa, altındaki veya üstündeki site de SEO çalışması yapıyor. SEO yaptığı web sitesini tespit edebiliyorsanız, site sahibi ile iletişim kurabilir ve bu web sitesi için kimin SEO yaptığını sorabilirsiniz. Elbette, gerçekten iyi bir analiz yapmalı ve derinlemesine bir araştırma yapmalısınız. Bu zamanda tüm screen shout'ları Yani Ekran Görüntülerini, telefon görüşmelerini ve irtibat kayıtlarını kaydedin ve kanıt olarak saklayın. Yasal çarelere başvurmak istediğinizde, bu bilgi ve belgelere ihtiyacınız olacak.

Anti SEO Nasıl Ortadan Kaldırılır?
Bunun bir yolu, web siteniz için kötü anahtar kelime kesmeleri ekleyen web sitelerini kesmek ve bunları kendiniz kaldırmaktır! Bu etik olmayan ve asla tavsiye edilmez. Bu nedenle, web sitenize eklenen bağlantıların eklendiği dış web sitelerinde iletişim kurmak için her zaman iletişim bilgilerini, iletişim formlarını, posta adreslerini ve telefon numaralarını kullanın. Ne kadar hızlı çıkarılacağına şahit olacaksınız.​
 

Şuan okuyanlar (Kullanıcı: 1, Misafir: 0)

Üst