Merhaba Yeğen
Foruma hoş geldin. Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Arama Sonuçlarındaki Tarihi Kaldırma ve Güncelleme Hatasını Giderme

  • Merhaba yeğen, sitemizde T.C. kurallarına uygun olmayan paylaşım yapmak, kesinlikle yasaktır! (Türk yapımı tema, script vb.)

    -Dayı

HellorDTV

Yeğen
Katılım
21 Şub 2019
Mesajlar
71
Tepkime puanı
53
Yaş
25
Blogger SEO

Arama sonuçlarından blog yayınlarının yayınlanma tarihini kaldırılmanın nedeni, yayınların arama sonuçlarında eski veya yeni olarak görünmüyor olmasıdır. Bu, blog yayınlarının için olumlu bir etki oluşturacaktır. Çünkü Google'da arama yapanların büyük bir çoğunluğu daha yeni tarihlerde yayınlanmış olan yayınları arayacak olmasıdır.

Arama Sonuçlarında Görüntülenen Yayınlanma Tarihi Nasıl Kaldırılır?

Blogger bloglarının yayınların yayınlanma tarihini arama sonuçlarından kaldırmak için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

Birinci adım: Aşağıdaki Meta etiketlerini kopyalayın.

Meta Etikleri

Meta etiketlerini blog sitenizin tema editör (tema kodları) arasında bulunan aşağıdaki kodun hemen altında ekleyin.

HTML "article"

İkinci adım: Aşağıdaki kodu veya benzer kodu tema editör sayfanızda bulun (her temada aynı kod bulunmayabilir).

"abbr" HTML (permanent link)

Blogger SEO

Yukarıdaki kod, blog yayınlarının yayınlanma tarihini gösteren ve aynı zamanda tarihin arama sonuçlarında gösterilmesini sağlayan bir koddur.

Ancak bu kodu tamamen silmeyin, eğer silerseniz, "hatom" veri yapısı için Google Search Console'da "eksik:güncelleme" gibi bir hata görünür. Bu hatalara sebebiyet vermemek için yukarıdaki kodu aşağıdaki kod ile değiştirin (bu koda benzer birden fazla kod bulunuyorsa hepsini değiştirin).

"abbr" HTML (updated)

Değişiklikleri yaptıktan sonra tema editör sayfanızı kaydedin.

SEO'yu Olumsuz Yönde Etkiler Mi?

Yukarıdaki değişiklikler Blogger sitenizi SEO yönenden veya farklı bir olumsuzluk yönünden etkilemez. Çünkü blog içeriklerinin yayınlanma tarihlerini gösteren zaman damgasını tamamen kaldırmadık. Yayınlanma zamanını arama motorlarına bildiren meta etiketlerini kullanmış olduk.

Kısa Bilgiler

Yukarı adımları tamamladıktan sonra, arama sonuçlarında gösterilen yayınlama tarihi hemen kaldırılmaz. Google'ın, arama sonuçlarındaki yayınlama tarihini kaldırmak için zamana ihtiyacı vardır. Bu nedenle, yayınlanma tarihinin arama sonuçlarından kaldırıldığını görmek için düzenli olarak kontrol edin.
 

Şuan okuyanlar (Kullanıcı: 1, Misafir: 0)

Üst