Merhaba Yeğen
Foruma hoş geldin. Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Backlink Nedir,Google – Alexa Backlink Arasında ki Farklar Nelerdir?

  • Merhaba yeğen, sitemizde T.C. kurallarına uygun olmayan paylaşım yapmak, kesinlikle yasaktır! (Türk yapımı tema, script vb.)

    -Dayı

SkippeR

Yeğen
Katılım
16 Şub 2019
Mesajlar
39
Tepkime puanı
27
Backlink, Seo ‘nun bel kemiği olan, bir sitenin diğer siteye link vermesidir. Bu pozitif yönde veya negatif yönde kullanıma müsait olduğundan bir siteyi vezir de edebilir, rezilde. Backlink, bir banner vasıtasıyla, tanıtım yazısında verilen linkle olabilir veya direkt link ile olabilir.

Google – Alexa Backlink Arasında ki Farklar Nelerdir?
Alexa premium hesap kullanarak, site açıklamasında sitenize verilen linkten alınan backlinkten dolayı, alexa backlink, google backlink, yahoo backlink gibi şeyler ayrı ayrı gibi algılanmakta webmasterlarca. Ama böyle değil backlink, backlinktir arkadaşlar. Alexa premium hesap kullanıp, backlink alıyorsunuz diye böyle bir backlink sınıfı canlanmasın gözünüde. Çünkü bu işin Google’ ı yahoosu veya alexası yok. Google aldığınız her backlinki beğenmez ve bu yüzden yansıtmaz. Alexa, Google‘a nazaran daha az seçici bu yüzden aldığınız backlinklerin çoğunu alexa gösterir. Backlink sorgulamalarında yahoo neredeyse alınan tüm backlinkleri gösterir. Yani, Alexa backlink nedir,Google Backlink nedir? diye kafanız da soru işareti depolamaya gerek yok.

Backlinklerimi Nasıl Kontrol Ederim?
Google da link: siteismi.com şeklinde bir arama yaparsanız sitenize verilen tüm linkleri görebilirsiniz ya da backlink kontrol araçlarını ile yapabilirsiniz.
Google webmastertoolstan da sitenize verilen bağlantılara bakabilir, reddetmek istediğiniz bağlantıyı reddedip, o backlinkten kurtulabilirsiniz.

Backlinkler Sizi Vezir de Edebilir Rezilde
Backlink adeta kadın gibidir, onun sayesinde dibide boylayabilirsiniz, en tepeyede oturabilirsiniz. Bu yüzden alıcağınız backlink'i iyi seçmeniz gerekir.

Herkese İyi Forumlar Dilerim
 

Şuan okuyanlar (Kullanıcı: 1, Misafir: 0)

Üst