Nextpost kurarken "Couldn't connect to the database!" hatası çözümü

pscopat

Moderator
13 Şub 2019
19
istanbul
Sevgili dayıcım.. Nextpost sayesinde şuan forumdayım biliyosun :)

Bunu kurarken bize zorluk çıkartıyor. "Couldn't connect to the database!" hatası veriyor.

Bunu çözebilir miyiz? Yardımcı olabilir misin? Başlığı da Google da aranınca burası çıksın diye ayarladım inşalalh çözüm vardır.

Dayı

Kurucu
12 Şub 2019
211
Aydın
Büyük bir ihtimal ile yanlış bilgi giriyorsun. Çünkü bağlanmıyor. Ekran fotosu atarsan halledelim :)

vambo

Yeğen
4 Mar 2019
11
Turkey
Aynı hatayı bende alıyorum dbname ve username gibi bilgileri doğru şekilde girmeme rağmen nasıl çözdünüz acaba?

Dayı

Kurucu
12 Şub 2019
211
Aydın
Büyük bir ihtimal ile bir şeyi hatalı yapıyorsun, eğer bana özel mesaj atarsan beraber çözebiliriz.

Dayı

Kurucu
12 Şub 2019
211
Aydın
En çok yapılan hata doğru bir şekilde database oluşturulmuyor. O yüzden böyle hatalar oluşuyor.

vambo

Yeğen
4 Mar 2019
11
Turkey
Hakkaten arkanda dayın olacak yani :) Geçen yıl bu scripti 50 kere kurdum bu aradan 6 ay geçmedi 4.2 sürümü çıkmış onu kuramadım dayı geldi 2 dk da halletti sağolasın dayı

Salihkaya

Yeğen
19 Mar 2019
43
Eskişehir
Sevgili dayıcım.. Nextpost sayesinde şuan forumdayım biliyosun :)

Bunu kurarken bize zorluk çıkartıyor. "Couldn't connect to the database!" hatası veriyor.

Bunu çözebilir miyiz? Yardımcı olabilir misin? Başlığı da Google da aranınca burası çıksın diye ayarladım inşalalh çözüm vardır.
php sürümünü 7.0 yap bide öyle dene