Merhaba Yeğen
Foruma hoş geldin. Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Nextpost kurarken "Couldn't connect to the database!" hatası çözümü

• Merhaba yeğen, sitemizde T.C. kurallarına uygun olmayan paylaşım yapmak, kesinlikle yasaktır! (Türk yapımı tema, script vb.)

-Dayı

pscopat

Moderator
Sevgili dayıcım.. Nextpost sayesinde şuan forumdayım biliyosun :)

Bunu kurarken bize zorluk çıkartıyor. "Couldn't connect to the database!" hatası veriyor.

Bunu çözebilir miyiz? Yardımcı olabilir misin? Başlığı da Google da aranınca burası çıksın diye ayarladım inşalalh çözüm vardır.

Dayı

Kurucu
Büyük bir ihtimal ile yanlış bilgi giriyorsun. Çünkü bağlanmıyor. Ekran fotosu atarsan halledelim :)

vambo

Yeğen
Aynı hatayı bende alıyorum dbname ve username gibi bilgileri doğru şekilde girmeme rağmen nasıl çözdünüz acaba?

pscopat

Moderator
@Dayi bunun çözümünü anlatırsa buradan çok faydalı bir konu olmuş olur.

Mümkünse cevabı sadece üyeler görsün. ;)

Dayı

Kurucu
Büyük bir ihtimal ile bir şeyi hatalı yapıyorsun, eğer bana özel mesaj atarsan beraber çözebiliriz.

Dayı

Kurucu
En çok yapılan hata doğru bir şekilde database oluşturulmuyor. O yüzden böyle hatalar oluşuyor.

vambo

Yeğen
Hakkaten arkanda dayın olacak yani :) Geçen yıl bu scripti 50 kere kurdum bu aradan 6 ay geçmedi 4.2 sürümü çıkmış onu kuramadım dayı geldi 2 dk da halletti sağolasın dayı

Salihkaya

Yeğen
Sevgili dayıcım.. Nextpost sayesinde şuan forumdayım biliyosun :)

Bunu kurarken bize zorluk çıkartıyor. "Couldn't connect to the database!" hatası veriyor.

Bunu çözebilir miyiz? Yardımcı olabilir misin? Başlığı da Google da aranınca burası çıksın diye ayarladım inşalalh çözüm vardır.
php sürümünü 7.0 yap bide öyle dene

Şuan okuyanlar (Kullanıcı: 1, Misafir: 0)