Merhaba Yeğen
Foruma hoş geldin. Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Ücretsiz domain alıp taşımak

• Merhaba yeğen, sitemizde T.C. kurallarına uygun olmayan paylaşım yapmak, kesinlikle yasaktır! (Türk yapımı tema, script vb.)

-Dayı

priapboss

Yeğen
dostlar merhaba, benim bir reseller hostingim var fakat ek olarak hangi alan adını alsam 80 tl fiyat çıkarıyor başka yerden ücretsiz alan adı alıp taşımak gibi şansım vs yokmu yada nasıl bir yol izleyebilirim?

Onur

Yeğen
dostlar merhaba, benim bir reseller hostingim var fakat ek olarak hangi alan adını alsam 80 tl fiyat çıkarıyor başka yerden ücretsiz alan adı alıp taşımak gibi şansım vs yokmu yada nasıl bir yol izleyebilirim?
Başka yerden alıp nameserver güncelleyip kullanabilirsin. Hosting Ssl destekliyor mu ? Desteklemiyorsa alan adını ssl ile almanı tavsiye ederim.

priapboss

Yeğen
destekliyor hocam mevcut domainimde ssl var. nameserver güncelleme nasıl oluyor hocam? alıp taşıma fikri olmuyor mu? başka yerden ucuza nasıl alabilirim? yada bedavaya. 3 4 tane alacağım çünkü lazım hepsi. çoğu yer hosting alırken bedava veriyor ama hostingde almak gerekiyor saçma oluyor.

Onur

Yeğen
destekliyor hocam mevcut domainimde ssl var. nameserver güncelleme nasıl oluyor hocam? alıp taşıma fikri olmuyor mu? başka yerden ucuza nasıl alabilirim? yada bedavaya. 3 4 tane alacağım çünkü lazım hepsi. çoğu yer hosting alırken bedava veriyor ama hostingde almak gerekiyor saçma oluyor.
Hocam diyelim ki A firmasından x hostingi aldın B firmasından y domaini aldın.
A firmasının nameserver bilgilerini isteyeceksin x hostingin için.
B firmasının kontrol paneline gelip y domanini seçip nameserverleri güncelle diyeceksin ve A firmasının vermiş olduğu nameserver'ları ekleyeceksin. 24 saat içerisinde güncellenir. x+y = senin siten olmuş oldu.

Taşıma konusunda hiçbir hosting firması kolay kolay bedavaya transfer yapmaz.

priapboss

Yeğen
anladım hocam. benim domain diğer tarafta kalmıyor değil mi? anladığım kadarıyla söylediğiniz yöntemle domaini taşımıyorsun bi nevi domain adresini diğer yerinkini gösteriyorsun

Onur

Yeğen
anladım hocam. benim domain diğer tarafta kalmıyor değil mi? anladığım kadarıyla söylediğiniz yöntemle domaini taşımıyorsun bi nevi domain adresini diğer yerinkini gösteriyorsun
Evet hocam. Mesela A firmasında domainadı.com 50 tl ama hosting 300 lira , B firmasında domain 300 lira hosting 50 lira atıyorum.
Siz A firmasından 50 tl ye domaini alıp B firmasından da 50 tl ye hostingi alınca cebinizden çıkan 100 tl oluyor ( Uydurma fiyatlardır )
Sonrasında nameserver güncelleyerek B firmasında olan hostinginizi A firmasındaki domaninize bağlıyorsunuz işlem tamam.

Eğer güvenlikle ilgili çok fazla probleminiz olabileceğini düşünüyorsanız tavsiyem güvenilir bir firmadan domain ile hostinginizi aynı anda almanız.

Şuan okuyanlar (Kullanıcı: 1, Misafir: 0)