Merhaba Yeğen
Foruma hoş geldin. Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

WhatsApp Resmi bir işletme hesabı nasıl alınır?

  • Merhaba yeğen, sitemizde T.C. kurallarına uygun olmayan paylaşım yapmak, kesinlikle yasaktır! (Türk yapımı tema, script vb.)

    -Dayı

HellorDTV

Yeğen
Katılım
21 Şub 2019
Mesajlar
71
Tepkime puanı
53
Yaş
25
WhatsApp üzerindeki bir işletme hesabı, "Resmi işletme hesabı" veya normal "İşletme hesabı" olarak listelenebilir. Bir işletme "İşletme hesabı" nu "Resmi işletme hesabı" haline getirmek için talep edemez veya ödeme yapamaz.

Şu anda yalnızca belirli işletme hesapları "Resmi işletme hesabı" olarak listeleniyor. Bir işletmenin "Resmi işletme hesabı" olarak listelenmesi, markanın dikkate değer olup olmadığı gibi çeşitli faktörlere dayanmaktadır.

WhatsApp Business uygulamasını kullanan herhangi bir hesap otomatik olarak "İşletme hesabı" olarak listelenir. İşletmeler, işletme web siteleri, adresleri ve saatleri dahil olmak üzere iş profillerini doldurarak müşterilerin şirket hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olabilir.

WhatsApp Business, WhatsApp üzerinde bir işletme varlığına sahip olmanıza, müşterilerinizle daha verimli iletişim kurmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Ayrı iş ve kişisel telefon numaralarınız varsa, hem WhatsApp Business hem de WhatsApp Uygulamasını aynı telefona yükleyebilir ve bunların farklı numaralarla kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasında bulunan özelliklere ek olarak, WhatsApp Business şunları içerir:

İŞ PROFİLİ: Müşterilerinizin değerli bilgileri (web siteniz, konumunuz veya iletişim bilgileriniz gibi) bulmasına yardımcı olmak için işletmeniz için bir profil oluşturun.

İŞ MESAJLAŞMA ARAÇLARI: Müsait değilken Uzakta mesajı, size ilk mesaj attıklarında kendinizi tanıtan ve bilgilendiren Karşılama mesajını kullanarak müşterileriniz için daha ulaşılır olun.

SABİT TELEFON HATTI/SABİT NUMARA DESTEĞİ: WhatsApp Business'ı sabit hat ile veya sabit bir telefon numarasıyla kullanabilirsiniz ve müşterileriniz bu numarayla sizinle mesajlaştırabilir. Doğrulama sırasında, telefon görüşmesi üzerinden kodu almak için "Beni ara" seçeneğini seçin.

WHATSAPP UYGULAMASI VE WHATSAPP BUSINESS'I BERABER KULLANIN: Hem WhatsApp Business'ı hem de WhatsApp Uygulamasını aynı telefonda kullanabilirsiniz, ancak her uygulamanın kendi özel telefon numarasına sahip olması gerekir.

WHATSAPP WEB: Müşterilerinize bilgisayarınızın tarayıcısından daha etkin bir şekilde yanıt verebilirsiniz.

WhatsApp Business, WhatsApp Messenger'ın üzerine kuruludur ve güvendiğiniz multimedya, ücretsiz görüşme, ücretsiz uluslararası mesajlaşma, grup sohbeti, çevrimdışı mesajlar ve daha pek çok özellikleri içerir.

* Veri ücretleri uygulanabilir. Ayrıntılar için servis sağlayıcınıza başvurun.


 

Şuan okuyanlar (Kullanıcı: 1, Misafir: 0)

Üst